استاندارد Wf-XML 2.0 چیست ؟

wf-xml به صورت افزونه ای برای OASIS Asynchronous Service Access Protocol - ASAP طراحی و پیاده سازی شده است.
ASAP یک راه استاندارد شده ای را معرفی میکند که توسط آن نرم افزار ها می توانند شروع و پایانی که ممکن است زمان زیادی را تا اتمام سپری کند نمایش دهد.
همچنین توانایی نمایش سرویس های اجرا شده و تغییرات که در وضعیت اجرا میشود را دارد.
Wf-XML این امر با ارائه یک وب سرویس استاندارد و عملیاتی که اجازه ارسال و دریافت از "نرم افزار" یا سرویس ارائه شده توسعه میدهد.
یک موتور پردازشی رفتار ارائه یک سرویس برای مدت زیادی داشته است و همچنین آماده برنامه ریزی و تعریف توسط نصب یک پروسه است.
Wf-XML یک راه حل استاندارد برای یک BPM جهت استناد یک پردازش در BPM دیگر را ارائه میدهد , و منتظر اتمام آن نیز میشود.
ابزار ویرایش پردازش و ابزار ایجاد پردازش ممکن است توسط دیگر تولید کنندگان معرفی شده باشد.
یک راه استاندارد برای دستیابی به تعاریف پردازشی و ارسال تعاریف به یک کاربر اجازه خواهد داد که بهترین ابزار تعریف پردازشی همچنین بهترین پروسه موتور اجرایی را برای نیاز های خود تطبیق دهد.
wf-xml کار را توسط ارائه راه های استاندارد پردازش تعریف میان ابزار طراحی و موتور اجرایی به اتمام می رساند.
سرشاخه این تلاش ها در سال 1997 توسط Internet Engineering Task Force یا همان IETF به نام Simple Workflow Access Protocol یا (SWAP) توسط Netscape, Oracle Corporation و دیگران انجام شد.
wf-xml یک راهکار استاندارد برای حل یک پردازش تعریفی از یک BPM را ارائه میدهد, و همچنین به عنوان یک ارتقا برای BPM محسوب میشود.
یک ابزار طراحی پردازش می تواند برای یک وب سرویس استاندارد مبتنی بر پروتکل جهت نمایش پروسه ها در یک سرور میزبان BPM مورد استفاده قرار گیرد, همچنین می تواند یک رابط کاربری میان ابزار طراحی و BPM ارائه دهد.
این ها خصوصیات WfMC سنتی نسخه 1 است که برای دریافت و ثبت پردازش های تعریفی کاربرد دارد و هیچ تلاشی برای استاندارد سازی شناخت این تعامل ارائه نشده است.
Wf-XML 2.0 مشخصا از WSDL استفاده میکند. بنابراین به طور کلی به عنوان یک سرویس وب استاندارد پذیرفته شده است.
باید در نظر داشت که سرویس های ساخته شده توسط Wf-XML 2.0 به بعد با نسخه های قبلتر از Wf-XML 1.1 سازگار نیستند و بر روی پروتکل SOAP بنا نشده اند.

منبع : https://en.wikipedia.org/wiki/Wf-XML

wf-xml یک پروتکل وب سرویس است که برای موتور پردازشی با هدف ارسال و یا دریافت پردازش از مقصد به کار میرود

اکثر مردم در جریان برنامه های توسعه یافته در سال های اخیر در زمینه زبان های فرایند تعریفی بوده اند ,معروفترین این برنامه ها OASIS , WS-BPEL هستند ولی به طور دقیق برای نقطه ای WfMC XPDL , مانند دیگر زبانهای فرایند تعریفی طراحی شده اند از یک فرایند های تعریفی که با زبان های فوق الذکر تعریف شده است انتظار میرود بر روی یک موتور پردازشی نصب شود. ولی زبان به صورت ذاتی نمی تواند بر روی یک موتور پردازشی نصب شود. پس در عوض مهمترین نقش Wf-XML مطرح میشود.

مفهوم اصلی این است که یک ابزار فرایند طراحی به کاربر به طور اختصاصی اجازه ویرایش فرایند تعریفی را بدهد.و کاربر بتواند در یک فرمت استاندارد امکان معرفی و استفاده (مصرف) را داشته باشد.اینجا یک موتور پردازشی خواهیم داشت که می توانیم آن را راه اندازی کنیم.ابزار موتور طراحی کاربر Wf-XML اولین گزینه در لیست فرایند های تعریفی است که در موتور پردازشی قرار گرفته است و پس از آن برای یک فرایند تعریفی خاص بازیابی می شود.

همچنین Wf-XML راهی برای بروزرسانی تعریف فرایند به جای ایجاد یک فرایند جدید را هموار میکند.از دیدگاه یک ناظر , مسئولیت شما بسیار کم است و شما در حقیقت نیازی به انجام کار خاصی ندارید , شما فقط نیاز دارید که مشخص کنید نتایج را به چه حالتی میخواهید نمایش دهید.

1- کلیه گزارش های نتایج به صورت لیست فروشندگان به همراه موفقیتشان در ارتباط با دیگر محصولات فروشندگان برای شما نمایانگر میشود.

2- شما میتوانید لیست ها رابر اساس نام و ارگان و هر حالت دیگری که بخواهید خروجی بگیرید.شما نیازی به مسافرت به هیچکجا نخواهید داشت و کلیه گزارشات در اینترنت به صورت مساوی در هر مکان خواهد بود.

  • شما نیازی به هیچ قرارملاقاتی نخواهید داشت ولی ممکن است چند تماس برای بیشتر متوجه شدن پرتکل ها و نتایج با نیاز باشد.
  • شما نیازی به بررسی مجدد ثبت نوت یا هیچ چیز دیگر ندارید ولی می توانید نوت ها را در صورت نیاز به صورت کاملا اختیاری درج کنید.
  • از منظر یک بیننده شما نیاز به تائید هیچ چیزی ندارید ولی به هر حال میتوانید سطح دسترسی برای بخش هایی که میخواهید تعیین کنید.
  • با شروع لیست شما به سادگی می توانید بگوئید که علاقه مند به خروجی نتیجه موفقیت یا شکست کسب و کار خود شده اید.

منبع : https://www.wfmc.org/wfxml_demo.htm

ترجمه توسط علی حریریان

امکان ارسال نظر برای این موضوع وجود ندارد