Unstructured Process چیست ؟

فرایند چگونگی انجام کارهاست. 

فرآیند مجموعه ای از وظایفی است که ما برای رسیدن به یک هدف انجام می دهیم. اما زمانی که شروع به نگاه کردن به بسیاری از فرآیندهای شما می کنید، متوجه خواهید شد که همه آنها یکسان نیستند. آنها در دسته های مختلف قرار دارند بعضی از ما با بیش از حد و با تغییرات کوچک و یا هیچ چیز در آنچه که ما باید انجام دهیم. جریان کار یک الگوی مجموعه ای است. ما این پروسه های ساختاری را می نامیم. این نوع فرایند این است که مردم به طور کلی زمانی معنی می دهند که در مورد فرایند کسب و کار صحبت می کنند. 

باز کردن حساب بانکی جدید یک فرآیند ساختار یافته است. بنابراین یک کارت اعتباری جایگزین صادر می کند. این نوع فرایند هدف مشخص تلاشهای بهبود است. چرا نمی خواهید فرآیندی را که شما از آن استفاده می کنید را بهبود ببخشید؟

مدیریت فرآیند کسب و کار (BPM) ابزار مناسب برای طراحی و مدیریت فرآیندهای مانند این است. نظریه BPM در تولیدات، به ویژه در خط مونتاژ، ریشه دارد. فرایند نزدیک تر به نظر می رسد چیزی است که شما می توانید در 'خط مونتاژ اطلاعات' تصور کنید، بیشتر احتمال دارد که یک نامزد مناسب برای این روش باشد.

همه فرآیندهای کسب و کار قابل پیش بینی نیست. 

گاهی اوقات الگوی دیگری وجود ندارد. این نوع فرآیند به راحتی قابل تشخیص است: 

مسیر روند بستگی به نتایج در طول مسیر دارد. فعالیت های مورد نیاز برای تکمیل آنها را نمی توان پیش بینی کرد. آنها به ندرت اتفاق می افتند و گاهی اوقات فقط یک بار. ما هرگز به این فرآیندها فکر نمی کنیم. همه، فقط 'کار' است. با این وجود، اگر چه ما نمی توانیم یک فرآیند را پیش ببریم، اما از یک طرف آن را دنبال می کنیم. ما می توانیم بعد از اتمام کامل بررسی کنیم و مسیر روند را دنبال کنیم. اما ما نمی توانستیم قبل از آن برنامه ریزی کنیم. 

بعضی افراد این را به عنوان فرایندهای غیر رسمی، فرآیندهای ad hoc و یا فرآیندهای پیچیده ارجاع می دهند. اما به طور کلی توافق شده فرآیندهای غیر ساختاری است. تصمیم گیری در مورد اینکه آیا شما باید وارد بازار جدید شوید فرآیند کسب و کار بدون ساختار است. بنابراین یک وب سایت ایجاد می کند. در حقیقت، معلوم می شود که کارهای خلاق و مهم زیادی در سازمان ها بی نظم است.

چرا BPM با فرآیندهای غیر ساختاری کمک نمی کند؟ BPM نیاز به یک الگو برای کار با. کل ایده پشت BPM این است که برنامه ریزی کند چه اتفاقی می افتد. اما نمیتوانید چیزهایی را که نمی توانید پیش بینی کنید برنامه ریزی کنید. شما نمی توانید یک گردش کار را برای یک فرآیند که مسیر ناشناخته را دنبال می کند طراحی کنید. BPM هیچ کمکی به فرایندهای کسب و کار بدون ساختار ندارد. مدیریت پروژه کلاسیک نیز نیست. این نیز به توانایی برنامه ریزی نتیجه بستگی دارد. ما به یک رویکرد متفاوت نیاز داریم.

کار بیشتر از آنچه ما متوجه است ساختار نیست. ما مردم را برای استفاده از عقل خود به جای دست آنها استخدام می کنیم. ما می خواهیم آنها از مهارت و تجربه خود برای ایجاد ارزش استفاده کنند. کار خلاق مانند این است که عمدتا بدون ساختار است. 

زمان بیشتری را که ما میفهمیم، صرف شده است. مردم می توانند بیش از نیمی از زمان خود را صرف کار بر روی فرایندهای غیر ساختاری کنند. اغلب این واقعیت است که کارمندان ما بیشتر پرداخت می شوند و مهارت دارند، بیشتر آنها در فرایندهای غیر ساختاری دخیل هستند. اگر آنها فقط وظایف معمول را انجام می دادند، نمی خواهیم آنها بسیار ماهر و گران باشند. 

ما می توانیم در مورد فرایندهای کسب و کار بدون ساختار کار کنیم؟ 

ما می دانیم که آنها مهم هستند و ما می دانیم که BPM کمک نمی کند. چه کاری می توانیم انجام دهیم تا کارها را کارآمدتر کنیم؟ 

برخی از سازمان ها راه هایی برای مدیریت و بهبود فرایندهای کسب و کار بدون ساختار پیدا می کنند. در ریشه، راه حل نهفته در رشته و رفتار فرایند است. انضباط فرآيند، زيرا کار گروهي زيادي را براي مديريت چيزهايي که قبلا در پيش نيافتيد انجام ميدهد. رفتار به دلیل آن است که نوع خاصی از فرهنگ سازمان را به اندازه کافی انعطاف پذیر برای مقابله با غیر منتظره طول می کشد.

امکان ارسال نظر برای این موضوع وجود ندارد