معایب استفاده از هاست های اشتراکی

هاست های اشتراکی به جز سادگی در استفاده و قیمت ارزان عیب های فراوانی دارند که در این مقاله به برخی از آنها اشاره می کنیم

  • عدم توانایی استفاده از session :هنگامی که مشتری شما در حال تسویه حساب است احتمال اینکه وب سایت های همسایه شما (shared host های دیگر) دستور session.clear که کلیه session های موجود در app pool را خالی میکند را فرا بخوانند و مشتری شما حیران پس از پرداخت می بیند که کاربری وی خارج شده است و نمی تواند از خدمات سایت شما استفاده کند. که اگر من به جای مشتری باشم حتما سایت دیگری را امتحان میکنم
  • در دسترس نبودن : uptime میزبانی اشتراکی بسیار پایین است و هر لحظه ممکن است به دلیل attack و یا حملات d-dos به یکی از ip-address های موجود در سرور سایت شما نیز از دسترس خارج شود.
  • عدم امکان استفاده از سرویس های مختلف : شما 50% امکاناتی که به سادگی در هاست های vps , dedicate می توانید داشته باشید را در هاست هاش اشتراکی نخواهید داشت و بالاجبار می بایست از امکانات پیشفرض ادمین سرور استفاده کنید. برخی از این امکانات ممکن است ایمیل سرور , sql timing , sql custom indexing , sql full text search و iss ip restriction و خیلی موارد دیگر است که از حوصله خارج است.
  • ریست شدن پی در پی : ادمین های سرور برای رهایی از سنگین شدن app pool ها و کانکشن های مختلف ممکن است هرز گاهی دست به ریست کردن سرور و یا سرویس های مختلف همچون IIS بزنند که مطمئنا گریبانگیر هاست شما نیز می شود.
  • کند بودن : همانطور که میدانید سرور های مشترک از منابع مشترک بهره می برند و الزاما این منابع سرعت بالا و کیفیت مناسب ندارند حال در نظر بگیرید که یکی از سرور ها اقدام به بک آپ گیری میکند ! مطمئنا خودتان در منزل نیز اینکار را گاها انجام میدهید هارد ها قابلیت خواندن اطلاعات از چند جای مختلف به صورت همزمان را ندارند پس فکرش را بکنید که چه اتفاقی برای دیگر کاربران این سرور میافتد ؟ 
    مثال دیگر : فرض کنید یکی از این این سایت ها بدلیل برنامه نویسی نا مناسب و یا بازدید زیاد میزان قابل توجهی از رم و cpu را به خود اختصاص میدهد باز هم شاهد کند بودن بقیه سایت ها می شوید.
  • پهنای باند ضعیف : اگر سرور اشتراکی شما خارج از ایران است شاید این بخش زیاد مهم نباشد ولی در ایران پهنای باند متصل به سرور ها معمولا 100Mb/s به زبان سادهتر کمی بیشتر از 10 مگابایت در ثانیه البته در شرایط آرمانی , اجاره چنین لینکی با یک unit سرور حدودا 136 هزار تومان است خوب حال در نظر بگیرید که چند وبسایت از سایت های همسایه شما اقدام به قراردادن لینک های جذاب برای دانلود می شوند ! چه اتفاقی برای دیگران می افتد به سادگی کلیه پهنای باند در مدت زمان دانلود مصرف میشود و دیگران دچار افت سرعت و کندی میشوند.

برخی از موارد فوق ممکن است با تنظیمات درست ادمین رفع شود ولی واقع بین باشید تخصص اخرین چیزی است که می توانید به سادگی با پول کم آنرا خریداری کنید و احتمال وقوع موارد فوق زیاد است.

در انتها پیشنهاد میکنم به جای اینکه به دنبال سرور های اشتراکی باشید از سرور های مجازی و یا اختصاصی بهره ببرید و برای کسب و کار خود ارزش قائل شوید.

طراحی سایت و اجاره هاست های اختصاصی و مجازی

امکان ارسال نظر برای این موضوع وجود ندارد