800 هزار دستگاه آپارتمان خالی در تهران

عضو هیات مدیره اتحادیه مشاوران املاک از رونق خرید آپارتمان های آپارتمان های کوچک در تهران خبر داد و گفت: به دلیل افزایش تقاضا قیمت آپارتمان های کوچک در تهران 15 درصد گرانتر از آپارتمان های متراژ بالاست.

عبدالله فرجی از رونق ساخت آپارتمان های متراژ پایین در منطقه چهار تهران خبر داد و گفت: هم اکنون تقاضا برای خرید در این منطقه بیشتر است.

او در ادامه با اشاره به کاهش قیمت مسکن در بازار اعلام کرد: به دلیل رکود در بازار مسکن قیمت ها امسال در مقایسه با ��ال گذشته میانگین 20 تا 30 درصد کاهش یافته است.

او از رونق 15 درصدی معاملات مسکن در سال جاری خبر داد و گفت: با وجود رکود موجود در بازار مسکن امسال معاملات در مقایسه با سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

عضو هیات مدیره اتحادیه مشاوران املاک، بخشی از روند افزایش قیمت ها را متاثر از رشد نرخ مصالح ساختمانی اعلام کرد و گفت: به تبع افزایش نرخ تورم، نرخ مصالح ساختمانی نیز افزایش می یابد.

فرجی، با اشاره به کاهش نقل و انتقال مستاجران در سال جاری گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون 75 درصد قراردادها در بازار تمدید شده است.

فرجی، در ادامه با اشاره به افزایش تعداد خانه های خالی در تهران اعلام کرد: هم اکنون 800 هزار خانه خالی در تهران وجود دارد.


امکان ارسال نظر برای این موضوع وجود ندارد